Vítejte v sekci častých dotazů

Výdejníky a druhy vody

Výdejníky vody nabízí následující výhody:

 • Úspora času a peněz: Výdejník vody vyjde výrazně levněji než nákupy balené nebo barelové vody. Ušetříte tak i čas strávený jejich nákupem a logistikou.
 • Ochrana životního prostředí: Výdejníky vody připojené na vodovodní řad výrazně snižují uhlíkovou stopu, protože voda není převážená dlouhé kilometry a je zásadně sníženo množství produkovaného plastového odpadu.
 • Moderní vzhled: Díky elegantnímu a kompaktnímu designu zapadnou automaty na vodu Culligan do jakékoli kancelářské kuchyňky, výrobního závodu, školy nebo kantýny. Jako moderní doplněk upoutají pozornost v každém prostředí.
 • Komfort: Automaty na vodu Culligan nabízí široký výběr vody: chlazenou, horkou, extra horkou a pokojovou či perlivou. Stačí stisknout tlačítko a osvěžíte se křišťálově čistou vodou. O servis a sanitaci vašeho výdejníku na vodu se postaráme my.

Podle toho, které zařízení si vyberete, můžete podávat vodu o různých teplotách:

 • chlazená
 • pokojová
 • horká a v některých výdejnících i extra horká
Kromě toho si v závislosti na vybraném zařízení můžete nastavit různou míru perlivosti:
 • neperlivá
 • jemně perlivá
 • perlivá

Odpověď na tuto otázku bohužel závisí na řadě různých faktorů a požadavcích zákazníka. Mezi ně patří:

 • Jaké jsou vaše požadavky na vodu?
 • Jaké druhy vody chcete nabízet?
 • Kolik spotřebitelů bude výdejník používat?
 • Jakému účelu by měl výdejník vody sloužit?

Ano. Naše přístroje napojené na vodovodní řad snižují negativní dopad na životní prostředí. Přístroje na vodovodní řad POU Tyto automaty na vodu zanechávají cca 1000x nižší uhlíkovou stopu než balená voda. Eliminují zbytečnou přepravu vody a výrobu plastových lahví. Díky tomu se omezuje i energeticky náročná recyklace. Při výrobě našich přístrojů navíc využíváme ekologické materiály a technologie. Naše výdejníky například používají šetrná chladiva R600 a R290. Tato chladiva mají 300 až 400x nižší potenciál globálního oteplování než dosud často používané chladivo R134a.

Ano. Vícestupňový filtrační systém našich zařízení snižuje množství částic o velikosti nad 0,15 µm. Tím se odstraní až 99,99 % potenciálních patogenů. Avšak minerály zůstanou coby stopové prvky zachovány, neboť jsou výrazně menší, než zvolená prostupnost filtru.

Většina našich přístrojů má 3 kroky filtrace a číštění.

 1. Úprava pitné vody začíná první obrannou linií: 10–mikronový GAC filtr, který odstraní neadekvátní chuť, vůni i barvu. Další, již 1–mikronový filtr, zachytí veškeré menší pevné částice, bakterie, absorbuje chlor a další škodlivé látky, zatímco prospěšné minerální látky, důležité pro naše zdraví, ve vodě zůstanou zachovány.
 2. Nejúčinnější technologie na eliminaci choroboplodných zárodků a bakterií obsažených ve vodě se nazývá Firewall®. Princip této převratné technologie spočívá v umístění UV lampy do křišťálové spirály, která vede až k samotnému výdeji vody. Tím je zaručeno zničení 99,9999% bakterií a virů jako například Salmonela, hepatitida, E. coli, které Firewall® nepřekonají. Zároveň tato technologie zabrání zpětné kontaminaci z vnějšího prostředí zpět do přístroje.
 3. Proto poslední krok k dokonale čisté vodě je BioCote®. Tato technologie využívá antibakteriálních vlastností iontů stříbra, kterými je pokryt celý výdejní prostor. Ionty stříbra zabraňují množení a růstu bakterií, které se mohou uchytit blízko výdejního místa a tím kontaminovat vodu ve vaší sklenici. BioCote® chrání proti mikrobům, včetně bakterií, jako je MRSA, E. coli, Salmonella, Pseudomonas a Listeria, stejně jako plísním a houbám.

Nákup a pronájem

Náklady na výdejník se liší podle typu a výbavy. S firmou Culligan vás osvěžení křišťálově čistou vodou z vodovodu přijde od 40 Kč denně. Ve srovnání s cenou za balenou nebo barelovou vodu tak mnohonásobně ušetříte.

Výdejníky vody Culligan si můžete objednat online pomocí našeho kontaktního formuláře nebo kontaktováním našeho týmu. Firma Culligan dodává výdejníky po celé České republice.

Výdejníky vody Culligan si můžete nezávazně vyzkoušet na 7 dní, a to zdarma. Zápůjčku si můžete domluvit snadno. Po odeslání žádosti o vyzkoušení bude následovat: 1. Domluvení instalace: Budeme vás kontaktovat a domluvíme s vámi zkušební dobu a datum instalace. 2. Připojení výdejníku vody: Technik firmy Culligan vám v domluveném čase přístroj přiveze a připojí ho k vodovodu. 3. Vyzkoušení výdejníku vody: Během zkušebního období můžete výdejník vody používat bez omezení a natočit si tolik vody, kolik budete chtít. 4. Ponechání nebo odvoz: Pokud vás zařízení během zkušebního období nepřesvědčí, zase si jej od vás odvezeme. Pokud vám zařízení bude vyhovovat, rádi s vámi domluvíme jeho pronájem nebo prodej.

Obě možnosti mají své výhody a nevýhody: Pronájem výdejníku U pronájmu je jasnou výhodou možnost flexibilního financování a nízké provozní náklady. Nájemní smlouva navíc zahrnuje i pravidelný servis a sanitaci v ceně pronájmu. Náklady na pronájem automatu na vodu závisí na vybraném modelu a dohodnutých podmínkách. Rádi vám připravíme individuální nabídku. Nákup výdejníku Když si koupíte výdejník na vodu, kupujete si ho zbrusu nový. Náklady na pořízení jsou samozřejmě mnohonásobně vyšší, než kdybyste si automat jen pronajali, výhodnost nákupu je v delším časovém horizontu.

Před nákupem je dobré popřemýšlet o tom, co vše od zařízení požaduji. To znamená:

 • Instalace: Kde budou automaty na vodu nainstalovány? Bude zařízení stát na pracovní desce nebo bude samostatně stojící?
 • Zvláštní požadavky: Vztahují se na instalaci nějaké zvláštní požadavky, např. instalace ve stísněných prostorách?
 • Intenzita používání: Kolik lidí bude automat na vodu používat?
 • Druhy vody: Jaké druhy vody by měl výdejník nabízet (pokojová, chlazená, horká, perlivá apod.)?

Po objednání výdejníku od firmy Culligan následuje:

 • Domluvení instalace: Neprodleně vás budeme kontaktovat a domluvíme s vámi dovoz a instalaci zařízení.
 • Připojení výdejníku vody: Technik firmy Culligan vám v domluveném čase přístroj přiveze a připojí ho k vodovodnímu řadu.
 • Osvěžení: Váš automat na vodu je nyní připraven k použití a vy si můžete začít vychutnávat čistou vodu Culligan.
 • Pravidelný servis: Vy pijete, my se staráme o vše ostatní. Služba pronájmu zahrnuje pravidelný servis a sanitaci v intervalu 6 měsíců. Při nákupu zařízení si lze domluvit také servisní smlouvu. Včas se vám ozveme a domluvíme s vámi schůzku.

Na všechny přístroje Culligan se vztahuje roční záruka za jakost.

Nabízíme službu vrácení a likvidace všech zakoupených zařízení Culligan. Formulář pro zpětný odběr a likvidaci starých zařízení si můžete stáhnout zde.

Čištění a údržba

Uživatel by měl provádět následující operace:

 • Každý den: vyjmutí a vyčištění odkapové misky. Pravidelně: mytí odkapové misky v myčce při teplotě alespoň 60 °C.
 • Dezinfekci výdejníku se doporučuje provádět každý den – zejména částí, kterých se lidé dotýkají – např. dezinfekčním sprejem; v sekci příslušenství vám rádi nabídneme vhodnou dezinfekci.
Firma Culligan navíc provádí pravidelně dvakrát do roka odbornou sanitaci. Frekvenci pravidelné sanitace, výměny filtrů a UV lampy nemusíte hlídat, to dělá za vás náš dispečink Culligan.

O servis zařízení se stará firma Culligan. U pronájmu je servis a sanitace zahrnuta v ceně za pronájem a provádí se dvakrát ročně. Vy si tak nemusíte s ničím dělat starosti. Během údržby provedou servisní technici kontrolu a vyčištění celého systému. Veškeré rozvody vody jsou důkladně propláchnuty a dezinfikovány a dále jsou zajištěny následující činnosti:

 • Čištění vnitřku výdejníku vody
 • Dezinfekce všech částí, jimiž protéká voda
 • Výměna filtrů
 • Výměna UV lampy
 • Pravidelna elektrokontrola
 • Vnější čištění přední části
 • Vnější čištění odkapové misky
 • Vnější čištění odkapové mřížky
 • Vizuální, funkční ověření a zkouška těsnosti

 • Zařízení musí po odstavení zůstat připojené k přívodu vody.
 • Přívod vody do zařízení nesmí být přerušen.
 • Přívod CO2 do zařízení nesmí být přerušen.
 • Přístroj musí být během odstávky označen jako nefunkční (např. informační cedulí). V případě zařízení s funkcí ohřevu vody musí být tato funkce zapnutá.
 • Pokud se výdejník delší dobu nepoužívá, je nutno z něj nejpozději po třech dnech odpustit minimálně 1 litr z každého poskytovaného druhu vody (pokojová, chlazená, teplá, perlivá); u zařízení s chlazenou, perlivou nebo horkou vodou je nutné odtočit množství, odpovídající kapacitě celého zásobníku.

Z výdejníku neteče voda. Zkontrolujte zda je zařízení zapnuté. Z výdejníku neteče studená/teplá voda. Zkontrolujte, zda je zařízení připojené k vodovodnímu řadu a není uzavřen bezpečnostní uzávěr na přívodu. Ze sodobaru neteče perlivá voda. Zkontrolujte tlak na redukčních hodinách CO2; pokud je tlak pod 2 bary, je nutné vyměnit lahev s CO2 za plnou. Pokud jakýkoliv problém přetrvává, obraťte se na naši zákaznickou podporu. Rádi vám pomůžeme!

Výběr místa a instalace

Výběr správného místa je důležitý: přístroj musí být dobře přístupný, mimo přímé sluneční světlo a v místě bez prachu a nečistot. Nikdy přístroj neumísťujte přímo ke stěně. U zařízení připojených k vodovodnímu řadu potřebujete přípojku zdroje pitné vody a zásuvku elektrického napájení v maximální vzdálenosti 5 metrů od plánovaného místa instalace. Úplný přehled podmínek, které je nutno splnit před instalací, se dozvíte od našeho specialisty.

Není, protože s instalací si vůbec nemusíte lámat hlavu. Stačí si domluvit příjezd našeho odborného technika. Ten přijede ve smluvený čas a provede instalaci.

To záleží na modelu přístroje. Obecně platí, že připojení na odpad vody je vhodnější pro integrované výdejníky vody, ostatní přístroje připojení k odpadu nepotřebují. Jsou totiž vybavené odkapovou miskou. Ta se snadno vylévá a čistí. Na vyžádání je také možné zařízení vybavit přípojkou na odpad.